Şaşıracak, hayret edecek, aşık olacaksınız

Güncelleme tarihi: 12 Eyl 2021


Lorenzo Quinn

Efsane aktör Anthony Quinn‘in oğlu olan Lorenzo Quinn, New York’taki Amerikan Güzel Sanatlar Akademisi’nden mezun olduktan sonra sanat kariyerine ressam olarak başlamış.


2 boyutlu dünyada kendisini özgürce ifade edemediğine inanmış. Bu da onu daha sonradan rotasını tamamen çevireceği heykel sanatına itmiş.


Ayrıca 80li yıllarda babasının izinden giderek aktörlük dahi yapmış. Hatta bir filminde ünlü ressam Salvador Dali‘yi canlandırmış. Ancak bu işin kendisini heyecanlandırmadığını fark etmesi uzun zamanını almamış. Evlendikten sonra Barselona‘ya yerleşen sanatçı farklı temalarda ve çok farklı boyutlarda heykeller üretmeye başlamış.


Aşk, Denge, Doğa Ana ve Lorenzo...

Gelin apartman boyutunda olan ihtişamlı uygulamalardan, masa üstüne kolaylıkla sığabilen “dekoratif” alternatiflere kadar Quinn imzası taşıyan eşsiz heykellerden bazı örnekler.


Give


Gaia


Vroom VroomToplum, belirli kalıpları takip etmemizi sağlamak için bizi paketleyip baskı altına almak istiyor ve bu özellikle kadınlara uygulanıyor. Gerçek güzellik onların benzersiz niteliklerinde yatarken onlar güzel olmak için sıska, uzun boylu ve lüksle bezenmiş olmaları gerektiğine inandırılıyor. Lorenzo Quinn

The Force of NatureI Will Catch You If You FallBuilding BridgesLove Is Blind


Sık sık eller üzerinde çalışmayı tercih eden sanatçıya bunun nedeni sorulduğunda

“Eller çok fazla güç barındırır-sevme, nefret etme, yaratma, yok etme gücü.” diyor.
Sanatçının Internet sitesine bu link üzerinden ulaşabilirsiniz.
 

Lokomotif Tasarım Dijital Reklam Ajansı

#dijitalreklamajansi #sosyalmedyayonetimi #dijitaldunya #webtasarim #kurumsalkimlik #reklamajansi #linkedin #instagram #istanbul #e-ticaret